Antivírusová ochrana

                                                             MALEWARE

viruses_on_laptop(Malicious Sotfware) – je zhrňujúce označenie pre škodlivý software, resp. počítačovú infiltráciu, ktorá dokáže závažným spôsobom poškodiť váš operačný systém. Pod týmto pojmom nádjeme vírusy, trójske kone, červy, ale aj spyware, adware, hoax a podobne. Hlavným zdrojom  nákazy je práve Internet . Poškodenie môže nadobudnúť rôzne rozmery – od poškodenia programov, straty dát,  zneužitia osobných údajov, až po celkové poškodenie systému.

ANTIVÍRUSOVÉ PROGRAMY

Na ochranu proti malewaru slúži antivírusový software, ktorý rýchlo identifikuje možnú hrozbu a upozorní vás na prítomnosť škodlivého softwéru. Infiltráciu potom môžete uložiť do karantény alebo trvalo odstrániť. K dispozícii máme množstvo antivírusových programov, my sme pre vás vybrali freeware verzie, ktoré sa najviac používajú. Za ich používanie nemusíte platiť.

UPOZORNENIE :

Nie je vhodné používať viacero antivírusových programov súčasne. Pred inštaláciou nového antivírusového programu sa ubezpečte, že antivírusový program, ktorý ste používali doteraz, ste úspešne odinštalovali.

 

Avast! Free Antivirus

AVG AntiVirus Free

Používa ho vyše 160 miliónov uživateľov. Posledná siedma verzia poskytuje ochranu pred vírusmi a spyware, zároveň je obohatená o funkciu vzdialenej podpory, ktorú zabezpečujú firewally a servery Avast. Medzi podporované OS patrí Windows XP, Vista, aj Windows 7.

downloadweb

AVG antivírus prináša kvalitnú ochranu proti vírusom , rýchlejšie a inteligentnejšie skenovanie vírusov a v neposlednom rade jednoduché užívateľské rozhranie. AVG taktiež ponúka obdobnú verziu ochrany pre Android Smartphony.

downloadweb

 

Avira Free Antivirus

Dr. Web Curlet

Avira je známy jednoduchou konfiguráciu pre začiatočníkov aj pokročilých. V testovaní uspel ako jeden z najrýchlejších a pomerne striktných antivírusových programoch. Skenovanie prebieha aj počas kopírovania súborov, pričom užívatelia zaznamenali nízku mieru falošných poplachov .

downloadweb

Ponúka rôzne možnosti počas skenovania vírusov – skenovanie BIOSu, možnosť zablokovať pripojenie k sieti počas skenovania, dokáže skenovať viacero procesov súčasne, čím sa rapídne zvyšuje rýchlosť skenovania.

downloadweb

 

Microsoft Security Essentials

Panda Cloud Antivirus Free Edition

Je bezplatná aplikácia navrhnutá pre operačný systém Windows, pracuje prevažne v pozadí, kontroly a aktualizácie sú naplánované na spúšťanie počas nečinnosti počítača, pričom nedochádza k zníženiu výkonu počítača. Podmienkou pri inštalácii je legálnosť operačného systému Windows.

downloadweb

Na inštaláciu a správu koncových bodov vám stačí prehliadač, Panda eliminuje spomalovanie systému a zároveň poskytuje ochranu proti najnovším hrozbám, vďaka kombinácii zabezpečenia z cloudu s tradičným zabezpečením.

downloadweb

 

 

UŽITOČNÉ ODKAZY

Priebežný zoznam antivírusových programov (komerčných aj nekomerčných)

Igor Hák : Moderní počítačové víry (pdf)